І мертвим, і живим, і ненародженим чорнобильцям Прикарпаття. Вони врятували цей світ від ядерної катастрофи

…Але кленочки проросли крізь ґанки.

Жив-був народ над Прип’яттю – і зник.

В Рудому лісі виросли  поганки,

І ходить Смерть, єдиний тут грибник.

(Ліна Костенко)

25 квітня 2024 року студенти педагогічного відділення Івано-Франківського фахового коледжу груп ПО-21 та ПО-35 під керівництвом викладача Богдана Максимця провели навчально-виховні заходи до 38-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС. В їх рамках були принесені квіти до памʼятника героям та жертвам Чорнобиля із Прикарпаття, що в Івано-Франківську. Потім біля нього виступили студенти з окремими повідомленнями про історію спорудження цього монумента, саму Чорнобильську катастрофу, її наслідки, російську окупацію Чорнобильської зони відчуження у 2022 році. Звучала також тематична поезія Ліни Костенко, Івана Драча. Затим відбулося практичне заняття на тему «Чорнобиль у відеосюжетах: від техногенної катастрофи до російського вторгнення».

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року сталась найбільша в історії людства техногенна катастрофа. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції відбулись два теплові вибухи. Розпочалась пожежа на даху будівлі. Загалом понад пів мільйона осіб відправились ліквідовувати аварію та її наслідки. Подвиг цих людей не потрібно забувати, не важливо, скільки років з моменту трагедії минуло. Вічна памʼять всім, хто пожертвував своїм життям та здоровʼям заради порятунку мільйонів людей.

Підготувала студентка групи ПО-21 Анна Камінська