Дем’янів Лаз. Звідки нам рухати пам’ять: жертви минулого та герої сьогодення

29 жовтня 2023 р. відбуватимуться пам’ятні заходи з нагоди 34-ї річниці перепоховання жертв комуністичних репресій в урочищі Дем’янів Лаз, що в Івано-Франківську. Зараз це однойменний меморіальний комплекс. До їх підготовки долучилися також студентки груп ПО-24 (куратор Софія Ігорівна Пилипишак) та ПО-35 (куратор Богдан Володимирович Максимець) спеціальності «Початкова освіта» Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Зокрема, ними були привезені у Дем’янів Лаз букети квітів, які будуть покладені на 16 могил похованих на місцевому цвинтарі учасників нинішньої російсько-української війни.

Старші наукові співробітники меморіального комплексу Лілія Василівна Пицко та Роман Дмитрович Стельмах подарували студенткам коледжу книгу Романа Круцика «Дем’янів Лаз. Геноцид Галичини». Її прочитання дасть можливість краще зрозуміти природу сучасної війни росії проти України, а також провести аналогії між жертвами комуністичного терору 1939–1941 рр. на Прикарпатті та з теперішніми московськими цілеспрямованими прагненнями знищити українську націю.

Підготували: Діана Сасюк, студентка групи ПО-24,

Лариса Дорошук, студентка групи ПО-35