Відгук про студентську конференцію

4 квітня 2024 року в  секційному засіданні звітної наукової конференції Івано-Франківського фахового коледжу взяли участь також студентки групи ПО-22  за підтримки Богдана Володимировича Максимця, кандидата політичних наук, викладача вищої категорії, викладача-методиста. Так, Ярина Зуб’юк та Соломія Плитчук розповіли про знаменитих гостей Марічки Іллюк із села Дземброня Верховинського району, їхньої прабабусі. Ними стали такі видатні постаті, як кінорежисери Сергій Параджанов та Юрій Іллєнко,  кіноактор Іван Миколайчук, художник-графік Георгій Якутович, поет Дмитро Павличко, представники українського визвольного руху Вʼячеслав Чорновіл, Атена Пашко,  Михайло Сорока, Катерина Зарицька, Михайло Косів, Микола Горинь. Найцікавішим було те, що саме в мальовничих місцевостях Верховинщини знімали всім відомий український художній фільм «Тіні забутих предків», очевидцем чого була М. Ілюк. Доповідь Галини Мицканюк  грунтувалась на свідченнях творця музею Олекси Довбуша в селі Космач Косівського району Михайла  Дідишина про діячів антирадянського руху спротиву: історика Валентина Мороза, поета Володимира Іванишина, а також сміливого православного священника, пізніше патріарха Василя (Володимира) Романюка.   Вони розгорнули свою неабияку опозиційну активність у 1970-х рр. саме в Космачі.

Марія Ілюк та Михайло Дідишин – справді непересічні особистості. У цьому можна переконатись, переглянувши відеозаписи співанки “Як  сотворив  Господь Землю” у виконанні Марії Ілюк та спогадів Михайла Дідишина.

Підготувала Анастасія Смеречук, староста групи ПО-22