3 квітня відбулася звітна наукова конференція студентів спеціальності Дизайн: новітні дослідження та креативні ідеї. Конференція, яка об’єднала молодих дослідників, зацікавлених у розвитку сучасного мистецтва, дизайну середовища та архітектурних рішень. Захід став чудовою можливістю для студентів представити свої наукові дослідження, обговорити актуальні питання дизайну та отримати конструктивні відгуки від викладачів і колег.
Тематика конференції була різноманітною, охоплюючи як питання мистецтва й історії дизайну, так і технічні аспекти створення комфортного середовища. Так, студенти 1 курсу: Анна САВЧИН (кер. Наталія НИКОРАК) у своїй доповіді “Фантастичний світ Марії Примаченко в українській мультиплікації: від прямого цитування до інноваційних підходів” проаналізувала вплив творчості легендарної художниці на анімаційне мистецтво загалом. Анастасія ЯВОРНИЦЬКА (кер. Наталія НИКОРАК), розкрила важливу тему внеску жінок у світову культуру в роботі “Жінки-скульпторки: шлях до мрії та роль у світовій культурі”. Не менш захопливою була доповідь Богдани ФАРБІШЕВСЬКОЇ (кер. Наталія НИКОРАК), “Еволюція образу Марії Антуанетти у візії Рози Бертен: від гламуру до страти”, що досліджувала зв’язок моди, дизайну одягу та аксесуарів найбільш неординарної яскравої особистості Марії Антуанетти, на тлі історичних подій. Уляна ЦЕПЕНДА (кер. Наталія НИКОРАК), представила ґрунтовну аналітику стилістичних рішень дизайну одягу персонажів у кінематографі в доповіді “Світ дизайну Жані Теміме у магічному кіносвіті Гаррі Поттера: ідеї, цитування, стилізація”.
Особлива увага була приділена дизайну середовища та його впливу на психологічний комфорт людини. Студенти 2 курсу: Аліна ГАВАДЗИН (кер. Марія ПАЗИНЮК), у своєму дослідженні “Колір, світло, форма: психологія дизайну середовища” розглянула, як ці фактори формують сприйняття простору. Христина МАРКОВИЧ та Діана ЛАДЧУК (кер. Марія ПАЗИНЮК), звернули увагу на інклюзивний дизайн у роботах “Робочий простір без обмежень: інтер’єр офісів для людей з інвалідністю” та “Психологія простору: як дизайн впливає на комфорт людей з інвалідністю” відповідно.
Технічні аспекти дизайну також знайшли відображення у конференції. Соломія ЛЕЩИШИН (кер. Василь САЛАБАЙ), розглянула перспективи застосування акустичних матеріалів у житлових і громадських приміщеннях, Тетяна ОЛІНЧИНСЬКА (кер. Василь САЛАБАЙ), присвятила доповідь новітнім теплоізоляційним матеріалам у будівництві, а Тетяна БІЛЕЦЬКА (кер. Василь САЛАБАЙ), дослідила сучасний стан робіт з облаштування підлоги різними матеріалами.
Значний інтерес викликали доповіді, присвячені екстер’єрному дизайну. Вікторія ГЕМБА (кер. Василь САЛАБАЙ), представила дослідження “Стан та перспективи застосування металевих матеріалів у екстер’єрі”.
Студенти 3 курсу: Яна САВЧУК та Яцків Вікторія ЯЦКІВ (кер. Ірина СТРЕБКОВА), розглянули гармонізацію прибудинкового ландшафту через дизайн альтанок, а Марта КОРОЛЬ (кер. Оксана СОРОКА), дослідила сучасні тенденції у створенні пергол.
Практичні аспекти дизайну інтер’єру були висвітлені у доповідях студентів 4 курсу: Христини ПАВЛЯК (кер. Тетяна ФРАНЦУЗЕНКО), “Дизайн-проєкт дитячої кімнати з закритим балконом: архітектурні та ергономічні аспекти” та Анастасії ДЯЧИШИН (кер. Тетяна ФРАНЦУЗЕНКО), “Дизайн-проєкт громадського приміщення, адаптованого для людей з інвалідністю: інноваційні рішення та інклюзивний підхід”. Важливість кольорових рішень у дизайні дослідила Юлія СОЛОВКА (кер. Василь САЛАБАЙ), у своїй роботі “Колористична організація громадського приміщення і перспективні напрямки досліджень”.
Конференція стала не лише платформою для представлення студентських наукових досліджень, а й джерелом натхнення для подальших творчих та професійних пошуків. Учасники отримали цінні поради та мотивацію для подальших досліджень, а викладачі мали можливість оцінити високий рівень підготовки студентів. Вітаємо всіх доповідачів та бажаємо подальших успіхів у світі дизайну!